Deputatul PSD Mădălin Voicu se află miercuri dimineaţă la sediul DNA, el declarând că s-a prezentat în faţa procurorilor anticorupţie în urma unui denunţ.
Voicu s-a prezentat la DNA în calitate de suspect într-un dosar legat de Partida Romilor. Ancheta în acest caz a început în urmă cu câteva luni, existând suspiciunea de fraudă cu fonduri europene.
«Probabil sunt niște nereguli, niște lucruri pe care ei vor să le verifice. Probabil că există o verificare generală, nu numai a organizațiilor romilor, vor să vadă ce au făcut cu banii, unde sunt», a adăugat Mădălin Voicu,
Acesta a mai spus că a fost chemat la DNA «nu numai ca membru al etniei, ci și ca membru fondator și președinte de onoare».
Mădălin Voicu a declarat, la ieșirea de la DNA, că printre acuzații se numără și cea de spălare de bani.
Más historias
PROIECTUL BE U – ÎNCHEIEREA CU SUCCES A EVENIMENTULUI DIN ZARAGOZA
INNETICA PARTICIPA EN EL PROYECTO IMPACTO SOCIAL DE LA EDUCACIÓN SUPERIOR EN EL DESARROLLO SOSTENIBLE (HG SUSTAINABLE)
IMPULSIONAREA ÎNVĂȚĂRII PRIN METODOLOGIA DEBATE