Gazeta de Spania on Google+RSS Feed

19 februarie 2019

Sport

Ioana-Alexandra-Voica

IOANA ALEXANDRA VOICA OBȚINE DOUĂ MEDALII DE AUR LA CAMPIONATUL DE PROMOVARE LA GIMNASTICĂ RITMICĂ DIN ARAGÓN

Sâmbătă și duminică (9 și 10 februarie), capitala aragoneză a fost gazda primei faze a celui de-al XXIII-lea Campionat de promovare la gimnastică ritmică. La această primă fază au concurat, un total de 1100 de gimnaste, din 34 de cluburi din întregul Aragon. Printre micile concurente s-a aflat și o sportivă de naționalitate română, care

luca-modric-amendat-de-fiscul-spaniol

FISCUL SPANIOL ÎL ACUZĂ PE LUCA MODRIC DE FRAUDĂ ȘI ÎL AMENDEAZĂ CU 1,2 MILIOANE DE EURO

Fiscul spaniol l-a sancționat pe jucătorul lui Real Madrid, Luka Modric, cu 1,2 milioane de euro pentru o fraudă care, potrivit Agenției fiscale, a fost comisă de croat, în anul 2012. Cei 1.262.832,22 euro reprezintă valoarea impozitului pe veniturile realizate de Modric în 2012, an în care croatul s-a transferat de la Tottenham Hotspur la Real Madrid. Potrivit

Simona Halep

SIMONA HALEP A FOST ELIMINATĂ DIN PRIMUL TUR AL US OPEN

Liderul mondial al tenisului feminin, Simona Halep, a fost eliminată încă din primul tur la US Open, de estoniana Kaia Kanepi, în două seturi, 6-2, 6-4. Acesta era ultimul turneu de Mare Şlem al anului. Simona Halep nu s-a putut concentra, fiind nervoasă aproape pe tot parcursul meciului, pierzându-și de multe ori serviciul. După o

gnohere

FCSB, DE LA AGONIE LA EXTAZ ÎN TURUL III AL EUROPA LEAGUE

FCSB și CFR Cluj s-au calificat în play off-ul Europa League, pe când CSU Craiova nu a trecut de nemții de la Leipzig. FCSB s-a calificat cu mari emoții în playoff-ul Europa League dupa ce a câștigat cu 2-1 meciul retur cu Hajduk Split. În turul de la Split, cele două echipe au terminat 0-0.

simona halep

SIMONA HALEP CÂȘTIGĂ TROFEUL ROGERS CUP DE LA MONTREAL

Simona Halep îşi trece în palmares al 18-lea turneu WTA al carierei după ce a câştigat finala de la Montreal susținută în fața jucătoarei Sloane Stephens. Este al treilea trofeu al acestui an, după Shenzen şi Roland Garros. Simona Halep a câştigat finala cu Sloane Stephens 7-6, 3-6, 6-4. Românca este lider în clasamentul WTA, iar specialiştii o consideră