FISCUL SPANIOL ÎL ACUZĂ PE LUCA MODRIC DE FRAUDĂ ȘI ÎL AMENDEAZĂ CU 1,2 MILIOANE DE EURO

Fiscul spaniol l-a sancționat pe jucătorul lui Real Madrid, Luka Modric, cu 1,2 milioane de euro pentru o fraudă care, potrivit Agenției fiscale, a fost comisă de croat, în anul 2012. Cei 1.262.832,22 euro reprezintă valoarea impozitului pe veniturile realizate de Modric în 2012, an în care croatul s-a transferat de la Tottenham Hotspur la Real Madrid. Potrivit

Simona Halep

SIMONA HALEP A FOST ELIMINATĂ DIN PRIMUL TUR AL US OPEN

Liderul mondial al tenisului feminin, Simona Halep, a fost eliminată încă din primul tur la US Open, de estoniana Kaia Kanepi, în două seturi, 6-2, 6-4. Acesta era ultimul turneu de Mare Şlem al anului. Simona Halep nu s-a putut concentra, fiind nervoasă aproape pe tot parcursul meciului, pierzându-și de multe ori serviciul. După o

gnohere

FCSB, DE LA AGONIE LA EXTAZ ÎN TURUL III AL EUROPA LEAGUE

FCSB și CFR Cluj s-au calificat în play off-ul Europa League, pe când CSU Craiova nu a trecut de nemții de la Leipzig. FCSB s-a calificat cu mari emoții în playoff-ul Europa League dupa ce a câștigat cu 2-1 meciul retur cu Hajduk Split. În turul de la Split, cele două echipe au terminat 0-0.

simona halep

SIMONA HALEP CÂȘTIGĂ TROFEUL ROGERS CUP DE LA MONTREAL

Simona Halep îşi trece în palmares al 18-lea turneu WTA al carierei după ce a câştigat finala de la Montreal susținută în fața jucătoarei Sloane Stephens. Este al treilea trofeu al acestui an, după Shenzen şi Roland Garros. Simona Halep a câştigat finala cu Sloane Stephens 7-6, 3-6, 6-4. Românca este lider în clasamentul WTA, iar specialiştii o consideră

lopetegui-demis-de-rubiales-

ECHIPA DE FOTBAL A SPANIEI A RĂMAS FĂRĂ ANTRENOR CU NUMAI TREI ZILE ÎNAINTEA PRIMULUI MECI DE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Deși Federația Spaniolă de Fotbal anunțase plecarea antrenorului Julen Lopetegui abia după încheierea Campionatul Mondial din Rusia, Luis Rubiales, președintele Federației s-a supărat atât de tare, încât a anunțat că l-a demis pe selecționer, cu numai trei zile înaintea primului meci, împotriva Portugaliei. Luis Rubiales s-a simțit trădat de Julen, pentru că acesta îi prelungise contractul cu câteva