Președintele USR Nicușor Dan a răspuns, tot pe Facebook, la atacul lansat la adresa lui Matei Păun din partea soțului vicepreședintelui USR, Clotilde Armand.
«Matei Păun a activat voluntar, sacrificându-și timpul personal, fără să ceară nimic în schimb, atât în campania electorală pentru alegerile locale cât și în campania electorală pentru alegerile parlamentare.
A muncit în baza unui mandat dat de Biroul Național, pe care nu l-a depașit niciodată. A avut în întreaga campanie electorală susținerea mea și a Biroului Național.
Sunt mâhnit și uluit că Sergiu Moroianu lansează în spațiul public afirmații mincinoase, multe dintre ele similare cu ale dușmanilor politici ai USR», a scris Nicușor Dan, pe Facebook.
![facebook-nicusor-dan](https://gazetadespania.es/wp-content/uploads/2016/12/facebook-nicusor-dan.jpg)
Más historias
PROIECTUL BE U – ÎNCHEIEREA CU SUCCES A EVENIMENTULUI DIN ZARAGOZA
INNETICA PARTICIPA EN EL PROYECTO IMPACTO SOCIAL DE LA EDUCACIÓN SUPERIOR EN EL DESARROLLO SOSTENIBLE (HG SUSTAINABLE)
IMPULSIONAREA ÎNVĂȚĂRII PRIN METODOLOGIA DEBATE