Klaus Iohannis a transmis duminică un mesaj de Paște, către toți românii, fie că se află în țară sau în afara granițelor, către care își îndreaptă gândurile sale «cele mai calde”.
«În aceste zile în care sărbătorim sfintele Paști, gândurile mele cele mai calde se îndreaptă către totț românii, fie că se află în țară sau în afara granițelor. Învierea Domnului este un prilej de comuniune și liniște, o bucurie a renașterii pe care o împărtășim cu cei dragi”, a transmis șeful statului, într-un mesaj video postat pe Facebook.
În încheiere, președintele le-a transmis românilor ca spiritul acestei sfinte sărbători trebuie să le dea încrederea de a privi cu optimism către viitor.
«Să avem cu toții sufletul plin de speranță și lumină, iar spiritul acestei sfinte sărbători să ne dea încrederea de a privi cu optimism spre viitor. Hristos a Înviat!”, a conchis Klaus Iohannis.
Más historias
PROIECTUL BE U – ÎNCHEIEREA CU SUCCES A EVENIMENTULUI DIN ZARAGOZA
INNETICA PARTICIPA EN EL PROYECTO IMPACTO SOCIAL DE LA EDUCACIÓN SUPERIOR EN EL DESARROLLO SOSTENIBLE (HG SUSTAINABLE)
IMPULSIONAREA ÎNVĂȚĂRII PRIN METODOLOGIA DEBATE