Biroul Politic Național al PNL a validat marți candidatura lui Marian Munteanu la Primăria Capitalei, potrivit unor surse politice. Munteanu a fost validat cu o singură abținere.El a fost propus candidat de Comisia de unificare a PNL, care s-a întrunit marți.este un etnolog, profesor și activist civic român contemporan.
Membru al rezistenței împotriva dictaturii comuniste, a fost unul dintre reprezentanții marcanți ai mișcărilor pentru drepturi civile și instaurare a democrației în România (1989-1991), lider al demonstrației studențești din Piața Universității.
Más historias
PROIECTUL BE U – ÎNCHEIEREA CU SUCCES A EVENIMENTULUI DIN ZARAGOZA
INNETICA PARTICIPA EN EL PROYECTO IMPACTO SOCIAL DE LA EDUCACIÓN SUPERIOR EN EL DESARROLLO SOSTENIBLE (HG SUSTAINABLE)
IMPULSIONAREA ÎNVĂȚĂRII PRIN METODOLOGIA DEBATE