Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Echipa de fotbal Dinamo a fost învinsă miercuri cu scorul de 5-1 (4-1) de Samtredia, vicecampioana Georgiei, în primul amical din cadrul stagiului de pregătire pe care îl desfășoară în Slovenia.

În meciul disputat la Maribor, tehnicianul Ioan Andone a folosit următorul unsprezece: I. Popescu — Hanca, Marc, Nedelcearu, Olteanu — Anton, Dudea — P. Petre, Rotariu, V. Lazăr — Gnohere. După pauză au mai intrat jucătorii Muțiu, Corbu, M. Popescu, Codreanu, Dobre, I. Șerban, Tîrcoveanu, Palic, V. Costache și Kyprou.

Golul formației bucureștene a fost marcat de mijlocașul Valentin Lazăr în minutul 43.

Următoarea partidă amicală a formației Dinamo este programată sâmbătă, 25 iunie, (19,00 ora României) împotriva echipei Osijek (Croația).

© 2016 – 2017, Gazeta de Spania. Toate drepturile rezervate. Preluarea de informații de către alte site-uri web poate fi făcută numai cu precizarea sursei, fiind întotdeauna însoțită de un link către materialul preluat. Dumneavoastră sunteți singurul responsabil atât față de terți, cât și față de https://gazetadespania.es, în legătură cu accesarea/utilizarea/exploatarea conținutului.