19 abril 2024

Gazeta de Spania

Aducem România mai aproape de tine!

În primul amical, Samtredia i-a dat cu terenul în cap lui Dinamo

Echipa de fotbal Dinamo a fost învinsă miercuri cu scorul de 5-1 (4-1) de Samtredia, vicecampioana Georgiei, în primul amical din cadrul stagiului de pregătire pe care îl desfășoară în Slovenia.

În meciul disputat la Maribor, tehnicianul Ioan Andone a folosit următorul unsprezece: I. Popescu — Hanca, Marc, Nedelcearu, Olteanu — Anton, Dudea — P. Petre, Rotariu, V. Lazăr — Gnohere. După pauză au mai intrat jucătorii Muțiu, Corbu, M. Popescu, Codreanu, Dobre, I. Șerban, Tîrcoveanu, Palic, V. Costache și Kyprou.

Golul formației bucureștene a fost marcat de mijlocașul Valentin Lazăr în minutul 43.

Următoarea partidă amicală a formației Dinamo este programată sâmbătă, 25 iunie, (19,00 ora României) împotriva echipei Osijek (Croația).