LOCUL 7 ÎN LUME. NAȚIONALA DE FOTBAL NU MAI BATE PE NIMENI!

Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Naționala României a remizat, scor 1-1, în meciul cu Finlanda, disputat, joi, pe „Arena Națională”, în preliminariile Campionatului European din 2016. Pentru a-și asigura prezența la turneul final, „tricolorii” trebuie să câștige, duminică, în Feroe.

Chiar daca se afla pe un onorant loc 7 in clasamentul FIFA, nationala nu mai reuseste sa castige meciuri considerate la indemana. România a fost la un pas de un dezastru în meciul cu Finlanda, încheiat la egalitate, scor 1-1. Jocul a contat pentru Grupa F a preliminariilor Campionatului European, iar „tricolorii” au fost la un pas de a ajunge pe locul al 3-lea, cel care duce la baraj. Dupa 3 meciuri consecutive terminate cu 0-0, astazi a venit inca un egal cu Finlanda.

Finlandezii au avut și un penalty neacordat, în minutul 72, după o intervenție a lui Grigore, la Pukki, și Tătărușanu a făcut minuni în poartă. În final, Ovidiu Hoban a adus golul egalizator (90+1), iar România rămâne pe locul al doilea al grupei. În final, spectatorii i-au fluierat copios pe jucători și i-au cerut demisia selecționerului Anghel Iordănescu. În acest meci, prima reprezentativă a bătut un record negativ, pentru că a bifat 429 de minute de joc fără gol marcat.

© 2015 – 2017, Gazeta de Spania. Toate drepturile rezervate. Preluarea de informații de către alte site-uri web poate fi făcută numai cu precizarea sursei, fiind întotdeauna însoțită de un link către materialul preluat. Dumneavoastră sunteți singurul responsabil atât față de terți, cât și față de https://gazetadespania.es, în legătură cu accesarea/utilizarea/exploatarea conținutului.